Czy do uruchomienia platformy do komunikacji wewnętrznej trzeba zaangażować dział IT?

Zakres prac IT przy wdrożeniu platformy zależy od tego, w jakiej technologii jest zbudowane narzędzie. Wygodnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest SaaS (Software as a Service).

Tradycyjne narzędzia komunikacji wewnętrznej instalowane na serwerach firmy wymagają zaangażowania zasobów IT oraz odpowiedniego technologicznego przygotowania po stronie firmy.

Narzędzia nowej generacji, tworzone w technologii SaaS, nie są instalowane na serwerach firmy – są udostępniane przez przeglądarkę internetową w tzw. chmurze. Użytkownicy takiej platformy logują się do niej tak, jak np. do Facebooka – z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

W modelu SaaS wszystkie dane są przechowywane na serwerach dostawcy. Co więcej – to dostawca dba o udoskonalanie i stałą optymalizację narzędzia oraz reagowanie w razie jakichkolwiek błędów.

Oznacza to, że przy wdrażaniu rozwiązania SaaS nie musisz prosić o pomoc działu IT. Dział IT nie musi też w żaden sposób wspierać bieżącej obsługi platformy.

Wsparcie działu IT będzie potrzebne tylko wtedy, gdy chcesz zintegrować nową platformę do komunikacji z innymi narzędziami, z których już korzystają pracownicy.

Zależy Ci na skutecznym wdrożeniu nowoczesnej platformy do komunikacji, które nie wymaga wsparcia działu IT?

Sprawdź emplo – przetestuj bezpłatną wersję demo.

Dominika Bareja-Muzyczuk

Specjalista ds. content marketingu

Od kilku lat związana z marketingiem online. Zajmuje się m.in. koordynacją kampanii produktowych i content marketingowych oraz redakcją różnego rodzaju treści, m.in. na serwisy internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *