Blog

ocena 360 stopni

Jak technologia SaaS może uprawnić procesy biznesowe w Twojej firmie?

Software as a Service (w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa) to szybko rozwijający się model świadczenia usług zdalnego dostępu. Jeszcze kilka lat temu większość aplikacji i programów komputerowych mogła działać jedynie po zainstalowaniu ich na twardym dysku komputera. Jednak dzięki technologii SaaS aplikacje i programy są obecnie dostępne w chmurze. Pozwala to na łatwiejszą współpracę między pracownikami i kierownikami oraz usprawnienie procesów biznesowych prowadzonych online.

Zasadniczo usługi SaaS nie wymagają dużo pamięci wewnętrznej, dlatego że dostęp do programów i aplikacji odbywa się przez internet. Oznacza to jednak konieczność zapewnienia stabilnego połączenia z internetem przez całą dobę. W przeciwnym razie nie będziesz mógł uzyskać dostępu do danej aplikacji albo kontynuować pracy na przechowywanym w chmurze projekcie.

Technologia SaaS może w znacznym stopniu usprawnić procesy biznesowe w Twojej firmie. Nie mówiąc już o tym, że może nawet pomóc zaoszczędzić bardzo dużo na wydatkach operacyjnych.

Sprawdź, jak SaaS może usprawnić procesy biznesowe w Twojej firmie.

  1. Lepsza i bardziej skuteczna współpraca

Dzięki technologii SaaS pracownicy i managerowie nie muszą już biegać między biurkami i działami tylko po to, żeby coś załatwić – projekty i inne zadania wymagające współpracy mogą być realizowane nawet wtedy, gdy któryś z Twoich pracowników będzie pracował zdalnie. Wystarczy, że połączy się z internetem, uzyska zdalne połączenie z firmą, zaloguje do swojego konta i zaktualizuje wszystkie zadania i projekty. Co więcej, wdrożenie tej technologii pozwoli ograniczyć zużycie papieru w firmie i chronić środowisko, a przy tym usprawni procesy w Twojej firmie.

  1. Łatwiejszy sposób śledzenia postępów i poziomu wydajności pracowników

Jeśli projekty i zadania będą realizowane za pośrednictwem platformy SaaS, to pracownicy i managerowie z działów HR będą mogli łatwiej śledzić postępy i produktywność pracowników – bez konieczności krążenia wokół ich biurek niczym jastrząb.

Poza tym łatwiej będzie też śledzić postępy w odniesieniu do każdego projektu i oceniać, czy zostanie on zrealizowany w terminie, czy też może wymaga więcej czasu. A jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba prześledzenia konkretnych etapów projektu, program działający w technologii SaaS to ułatwi. Wystarczy się jedynie zalogować do platformy.

  1. Analizowanie wyników w czasie rzeczywistym

Dzięki platformom SaaS pracownicy i managerowie mogą komunikować się i współpracować ze sobą, nawet jeśli pracują po drugiej stronie globu. Za pośrednictwem platformy SaaS możesz przesyłać wyniki w czasie rzeczywistym oraz je analizować, nie martwiąc się o ich przechowywanie czy inne kwestie techniczne.

 

Szukasz rozwiązania SaaS, które pomoże usprawnić działanie Twojego biznesu? Poznaj emplo – platformę do komunikacji wewnętrznej i zarządzania efektywnością.